TIRAŞSIZ SAÇ EKİMİ


"Tıraşsız Saç Ekimi"
veya diğer bilenen adıyla "Tıraşsız Fue" son yıllarda uygulanmaya başlayan "Normal Fue" yönteminden farklı olarak saçın tek bir telinin bile kesilmediği "Saç Ekim Tekniğidir."

Saç ekiminde dünyanın en çok kullanılan tekniği olan "Fue" Yönteminin başarılı ve işin ehli doktorlar tarafından geliştirilerek saç ekimi için kök alınacak bölgede kesinlikle saçın kesilmeden, kısaltılmadan ya da tıraşlanmadan ekim yapılması işlemi "Tıraşsız Saç Ekimi" olarak adlandırılır.

Burada bilinmesi gereken en önemli unsurun bu işlemi işin uzmanı doktorlar tarafından yapılması ve kesinlikle saçların kesilmemesidir.

Traşsız Saç Ekimi / Traşız Fue Yönteminde saçlar kesinlikle kesilmez, kısaltılmaz, tıraşlanmaz!


Tıraşsız Saç Ekimi / Tıraşsız Fue Nasıl Yapılır?

Saç Ekimi yapacak doktor, saç ekimi yapılacak hastanın Donör yani verici alanında ya da ekim yapılacak alanda hiç bir şekilde saçı traşlama, kısaltma veya kesme gibi bir işlem yapmaz. Doktor donör alanda greftleri yani ekim yapılacak saç köklerini uzun saçların arasından tek tek çıkartır. 

Traşsız Fue yöntemi ile köklerin alınacağı ve ekim yapılacak alanda saçlar kesilmediği için saç ekim işlemi yapılan kişi ertesi gün işine dönebilmektedir. Ayrıca saçlar kesilmediği için saç ekim işlemi yaptırdığı da çoğunlukla anlaşılmamaktadır.

Tıraşsız Fue ile toplanan greftler tıpkı klasik(normal) fue'de olduğu gibi özel solusyonlarda bekletilir ve yine büyük bir özenle oluşturulmuş kanallara yerleştirilmek suretiyle saç nakli tamamlanmış olur.

Traşsız Fue sonrası yıkama ve bakım çok önemlidir. Yıkamaların tamamı klinikte bu işin uzmanlarınca yapılmalıdır.

Tıraşsız Fue ile Bir Seansta Kaç Greft Ekilebilir?

Traşsız Fue ile bir seans da ortalama 1500-2000 greft nakletmek mümkün olup, daha fazla ihtiyacı olan hastalara iki gün ardışık seans uygulanabilmektedir. Saç nakli sonrasında ilk yıkaması yapılan hasta aynı gün normal yaşamına dönebilmekte, saç nakli yapıldığı çoğunlukla anlaşılmamaktadır.

Dikkat: Saç Ekim yönteminin adı ne olursa olsun bu işlem mutlaka  DOKTORLAR tarafından yapılmalıdır. 

Tıraşsız Fue Yaptırılacak Yer Nasıl Seçilmelidir?

Tıraşsız Fue, normal Fue yöntemine göre çok daha zor ve komplike bir işlemdir bu nedenle bu operasyonu yapacak kişi bu yeterli bir bilgi, birikim ve tecrübeye sahip olmalıdır. Dünya da gerçek anlamda tıraşsız saç ekimi yapan doktor sayısı oldukça azdır.

Birçok saç ekim kliniği tıraşsız Fue yaptığını bildiren reklam ve duyurular yapmakta olup bu ilanlara itibar edilmeden önce iyice sorgulanması gerekmektedir. Çünkü tıraşsız fue de bir tek saç telinin bile kesilmemesi gerekirken, tıraşsız fue yaptığını beyan eden bu klinikler ense bölgesini tamamen yada şerit şeklinde tıraşlamakta, sadece ekim yapılacak alan saçları kesilmemektedir. Bu uygulama tıraşsız fue değil, kısmi tıraşlı yada şerit tıraşlı yöntemdir.

Tıraşsız Fue'de saçlı alanda yapılan çalışma, normal Fue'den çok daha zordur. Bu nedenle bu uygulamayı yapan doktor sayısı dünyada yok denecek kadar azdır. Lütfen Tıraşsız Fue yaptığını iddia edenlerin gerçek doktor olup olmadıklarını daha detaylı sorgulayın.

Bizden söylemesi...

Şerit şeklinde tıraşlama yapılıp greftlerin tamamının o dar alandan çıkartılması ise ense bölgesinin boşalmasına ve tamiri mümkün olmayan hatalara sebep olabilmektedir. 

Tıraşsız Fue'de saçlı alanda yapılan çalışma, normal Fue'den çok daha zordur.

Bu nedenle bu uygulamayı yapan doktor sayısı dünyada yok denecek kadar azdır.

Saçların uzun olması ve yapılan invaziv işlem dolayısıyla bir miktar kanamanın olması bu alanda çalışmayı adeta imkansız hale getirmekte, bundan dolayıdır ki Traşsız Fue ancak konsantrasyonu yüksek, sabırlı vede yetenekli hekimlerin yapabileceği bir uygulama olarak normal fue'den ayrılmaktadır.

Dikkat:

Sosyal medya ve internet sitelerinde birçok klinik tıraşsız fue yaptığını iddia etmektedir. Detaylı sorgulandıklarında yaptıkları işin tıraşsız fue olmadığı, donör alanın mutlaka tıraşlandığı, saçların kısaltıldığı yada uzun saçların yukarı toplanıp alt kısımların şerit şeklinde tıraşlanarak hedeflenen tüm greftlerin bu dar alandan alındığı görülmektedir. Bu uygulamaların hiçbiri TIRAŞSIZ FUE değildir.

Bunlara ancak kısmı traşlı, Amerikan traşlı fue ya da Şerit traşlı fue denebilir.

Doktora Sor

Ücretsiz ön inceleme randevusu ve diğer sorularınız için bize ulaşın

WhatsApp Hattı